sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Vali Drăgan – noul golgheter al Ligii a IV-a: Şurianu Sebeş – Rapid CFR Teiuş 4-1 (2-0)

Publicat în 08.11.2015 la ora 17:00

surianu-sebes-rapid-teius-nov-2015Şurianu Sebeş a repurtat astăzi ce-a de-a 3-a victorie consecutivă, scor 4-1 (2-0) şi continuă urmărirea liderului Viitorul Sântimbru, care a pășit astăzi fals la Blaj.

Zarurile au fost aruncate în prima repriză, când golgheterul Val. Drăgan a punctat în două rânduri, în minutele 12 și 45. La reluare, golul meciului a fost înscris de Ad. Lăcătuș, min. 67, după o acțiune extraordinară, plecată din propria jumătate de teren.

În minutul 77, Puia a redus din handicap, cu un șut din centrul careului.

În minutul 80, aiudeanul Vali Drăgan și-a trecut în cont tripla, cu un șut în diagonală, în vinclul stâng și a devenit noul golgheter al eșalonului, cu 13 reușite.

Șurianu s-a apropiat la două puncte de lider, iar meciul direct este peste două runde în „Arini”

Dalia Sport Daia Română – CS Ocna Mureş, Şurianu Sebeş – Rapid CFR Teiuş, Inter Ciugud – Euro Şpring.