sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Campioana Ligii a IV-a Alba învinsă pe „Aiudelul”: Olimpia Aiud – Sportul Petrești 2-1 (2-0)

Publicat în 25.05.2019 la ora 23:19

În cea mai atractivă partidă a penultimei runde a Ligii a IV-a Alba, pe „Aiudelul”, Olimpia Aiud – Sportul Petrești, scor 2-1 (2-0).

Au marcat: Bodogae (26), Ad. Drăgoi (45+1), respectiv Bălaș (48) *În minutul 53, Ad. Drăgoi (Olimpia) a fost eliminat.

Partidă interesantă pe “Aiudelul”, disputată pe o ploaie torențială. Amfitrionii au învins Sportul Petrești, deja campioană a Ligii a IV-a Alba, ce aborda confruntarea după 5 victorii consecutive. Determinant a fost primul act, în care prima clasată a lovit bara prin M. Cristea (la 0-1), iar elevii lui Gabriel Cotoară s-au desprins la două goluri, avans ce avea să fie decisiv. La reluare, oaspeții reduc ecartul prin golgheterul Bălaș, apoi aiudenii rămân în inferioritate (eliminat Ad. Drăgoi – 53) aproape o repriză, însă rezistă și obțin o victorie de apreciat.