sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Primul eșec în amicalele disputate în această vară: Şurianu Sebeş – CNS Cetate Deva 0-1 (0-0)

Publicat în 05.08.2016 la ora 21:48

viitorul-santimbru-surianu-sebes-iun-2016Într-o partidă amicală, disputată astăzi în „Arini”, Șurianu Sebeș a pierdut, scor 0-1 (0-0) jocul disputat împotriva celor de la CNS Cetate Deva.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de R. Cristian, în minutul 90. Este întâiul eșec din această vară pentru Șurianu, care anterior a învins alte echipe de Liga a 3-a, Metalurgistul Cugir (6-1) și Industria Galda de Jos (2-1), ambele în deplasare.

Antrenorul Mihai Manea a folosit distibuția compusă din Bănică – Rahovean, Potopea, Iclănzan, Trif –  Oniche, I. Grozav – M. Cristea, Ad. Lăcătuș, M. Neagu – Cl. Oara, iar după pauză D. Pop – Iclănzan, Potopea, Trif, Ludwig – Fulea, Trifa, Cl. Marcu, Șuteu – Bălaș, Coltor.