sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Liderul Ligii a IV-a, maxim de puncte după 5 etape: Sportul Petrești – Metalu Aiud 6-0 (1-0)

Publicat în 22.09.2018 la ora 18:14

Sportul Petrești continuă marșul triumfal din Liga a IV-a, câștigând astăzi pe propriul teren, cu Metalu Aiud, de o manieră categorică, scor 6-0 (1-0)

Marcatori: Buligă (1), Ad. Lăcătuș (60), Coltor (62, 89), P. Muntean (73, penalty), Cr. Popa (90, penalty).

Favorita la promovare a avut în față un portar, R. Popa, ce a făcut minuni între buturile aiudene în prima repriză. Reduta vizitatorilor a căzut însă după pauză, când liderul a făcut un scor de tenis. Sportul Petrești are meximum de puncte după 5 runde, iar etapa viitoare se deplasează la Stremț, în fieful principalei urmăritoare.