Rămâi conectat

Știri din zonă

Bărbat de 34 de ani din Șpring, condamnat la închisoare cu executare pentru infracțiuni rutiere, reținut de polițiști și dus la Penitenciarul Aiud

sebesinfo.ro

Publicat

în

Ieri, 28 mai 2020, polițiștii Secției 7 Poliție Rurală Sebeș l-au identificat și reținut pe un bărbat de 34 de ani, din comuna Spring, care este posesorul unui mandat de executare a pedepsei închisorii.

Tânărul a fost condamnat, de Judecătoria Alba Iulia, la executarea unei pedepse privative de libertate de un trei ani și șase luni închisoare, pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis și refuz sa sustragere de la prelevarea de mostre biologice.

Condamnatul a fost depus în Penitenciarul Aiud, pentru executarea pedepsei.

FOTO: ARHIVĂ


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Publicitate
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Știri din zonă

Marți, 21 octombrie 2025, se întrerupe furnizarea apei potabile în Săsciori pentru punerea în funcțiune a noii stații de pompare

sebesinfo.ro

Publicat

în

APA CTTA – Sucursala Sebeș anunță că mâine, 21 octombrie 2025, se întrerupe furnizarea apei potabile în localitatea Săsciori, între orele 09.00 și 15.00 în vederea punerii în funcțiune a noii stații de pompare.

„SC APA CTTA SASucursala Sebeș anunță întreruperea furnizării apei potabile în dată de 21 octombrie 2025, între orele 9.00 – 15.00, în localitatea Sasciori, pe tronsonul cuprins între imobilele nr. 120 – 160, în vederea executării lucrărilor de cuplare și punere în funcțiune a noii stații de pompare a apei potabile din localitatea Sasciori. Rugăm consumatorii își asigure rezervă de apă necesară pe durata întreruperii. La reluarea furnizării apei potabile, este posibil apară depășiri ale parametrului turbiditate, în acest caz rugăm clienții utilizeze apă numai în scopuri menajere. Eventualele perturbații, precum și zonele în care apar acestea, rugăm fie semnalate imediat la numărul unic Call Center: 0377 900 400 (L–J: 08:00–16:30, V: 08:00–14:00), iar în afară programului, la Dispeceratul Sucursalei Sebeș, la numărul de telefon 0733 334 883, în vederea intervenției”, a transmis APA CTTA Alba.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Știri din zonă

Femeie de 81 de ani din Săsciori găsită decedată în albia unui râu. Aceasta fusese dată dispărută în cursul zilei de vineri

sebesinfo.ro

Publicat

în

Sâmbătă, 18 octombrie 2025, polițiștii din municipiul Sebeș au fost sesizați, prin SNUAU 112, de către un bărbat, din localitatea Săsciori, cu privire la faptul că mama sa, în vârstă de 81 de ani, din aceeași localitate, ar fi plecat de la domiciliul său, în după-amiaza zilei de 17 octombrie 2025, și nu a mai revenit.

Imediat după sesizare, polițiștii Postului de Poliție Săsciori au demarat activități de căutare, la care au participat și membrii familiei, însă, din nefericire, femeia a fost găsită decedată în albia râului, pe raza localității Sebeșel.

La examinarea sumară a trupului, nu au fost constatate urme vizibile de violență.

Trupul femeii va fi transportat la Serviciul de Medicină Legală Alba, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzei decesului.

În cauză, se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, în vederea stabilirii împrejurărilor în care s-a petrecut acest eveniment.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Știri din zonă

Bărbat de 37 de ani din Vințu de Jos cercetat de polițiști, după ce a fost depistat în timp ce transporta material lemnos cu aviz fals de însoțire

sebesinfo.ro

Publicat

în

Joi, 16 octombrie 2025, polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Vințu de Jos au oprit, pentru control, pe DJ 107A, pe raza localității Vurpăr, un autovehicul condus de un bărbat, în vârstă de 37 de ani, din localitatea Vințu de Jos, care transporta material lemnos.

Întrucât existau suspiciuni cu privire la legalitatea transportului de material lemnos, polițiștii au solicitat sprijinul specialiștilor silvici care, în urma inventarierii, au stabilit faptul că bărbatul transporta cantitatea de 3,00 mc lemn foc de esență cer, în valoare totală de 1.038 lei.

În urma verificărilor efectuate, a reieșit că bărbatul ar fi efectuat mai multe transporturi de material lemnos, în baza aceluiași aviz de însoțire.

Conducătorul auto a fost sancționat contravențional, iar cantitatea de material lemnos a fost confiscată și predată personalului silvic.

Cercetările sunt continuate.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Politică

Știrea ta

Societate

Sport

Economie

Din Județ

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes