sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Victorie la limită în „Arini”: Șurianu Sebeș – Dalia Sport Daia Română 1-0 (1-0)

Publicat în 21.03.2015 la ora 20:15

surianu-sebes-dalia-sport-daia-romana-mar-2015O partidă extrem de interesantă, contând pentru etapa a XVII-a a Ligii a IV-a, s-a disputat astăzi în „Arini” între Șurianu Sebeș și Dalia Sport Daia Română. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-0 (1-0) pentru gazde, singurul gol al partidei fiind marcat de Suciu în minutul 43.

Şurianu Sebeş şi Dalia Sport Daia Română au oferit un duel echilibrat, în care s-au întâlnit două formaţii dornice de victorie, însă în final Sebeşul s-a impus prin reuşita lui Suciu, care a finalizat cu capul o lovitură liberă în minutul 43. Din distribuţia gazdelor au lipsit câteva nume importante, precum Lupşan, Fîntână, Mirca şi Lăcătuş (suspendaţi), Dragomir (probleme personale) şi Morariu (accidentat). Cu această victorie, Şurianu Sebeş a ajuns la cota 33 în clasament, ocupând în aceste momente ultima treaptă a podiumului în Liga a IV-a.

Alte rezultate:

• Cuprirom Abrud – Energia Săsciori 1-0 (0-0). A marcat M. Paşca (90).

• ASC Pianu – FC Miceşti 5-0 (0-0). Au marcat: Bărculeţ (60), Dianconu (78), R. Alexandru (85), Andreiu (86, 90).