Rămâi conectat

Știri din zonă

Victima accidentului produs astăzi la Daia Română este un bărbat de 52 de ani, căruia i s-a făcut rău la volan

sebesinfo.ro

Publicat

în

Astăzi, în jurul orei 11:10, pe strada Gropii din localitatea Daia Română, a avut loc un incident rutier în care un bărbat în vârstă de 52 de ani, din municipiul Alba Iulia, a intrat în coliziune ușoară cu gardul unui imobil.

Potrivit informațiilor preliminare obținute de la Inspectoratul de Poliție Județean Alba, primele cercetări indică faptul că evenimentul ar fi survenit ca urmare a unor probleme medicale cu care conducătorul auto s-a confruntat în timp ce se afla la volan.

Autoritățile de la fața locului au intervenit prompt, iar reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) au acordat primul ajutor și au efectuat manevre de resuscitare. Bărbatul a răspuns pozitiv manevrelor de resuscitare și a fost imediat transportat la spital pentru evaluare și tratament suplimentar.

În urma examinării medicale, nu au fost identificate urme de leziuni pe corpul bărbatului cauzate de accidentul rutier. Cu toate acestea, echipa medicală va efectua investigații suplimentare pentru a identifica natura și cauza problemelor medicale apărute în timpul incidentului.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Publicitate
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Știri din zonă

Covor nou de asfalt pe DJ 705B, la Vințu de Jos

sebesinfo.ro

Publicat

în

Au început lucrările de asfaltare pe DJ 705B, la Vințu de Jos. Acestea sunt executate pe o lungime de 1,5 kilometri, a anunțat Marius Hațegan, vicepreședintele Consiliului Județean Alba.

„Am început turnarea asfaltului, dintr-un total de 1,5 kilometri, la Vințu de Jos, pe DJ 705B, în baza programului de întreținere constantă a drumurilor județene din Alba.

Am fost, astăzi, la fața locului, alături de colegul meu Ciprian Orlea, care își desfășoară activitatea în cadrul Serviciului Administrarea Drumurilor Județene, precum și de viceprimarul Petre Morar.

Ca de fiecare dată, lucrările respect standardele de calitate și, implicit, de siguranță pentru cei care tranzitează această zonă. Așa cum se știe deja, Consiliul Județean Alba are ca prioritate maximă modernizarea și întreținerea drumurilor pe care le are în adminstrare”, a transmis Marius Hațegan, vicepreședintele CJ Alba.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Știri din zonă

Pr. univ. dr. Dragoș Șușman, parohul parohiei Laz, hirotesit întru iconom-stavrofor

sebesinfo.ro

Publicat

în

Astăzi, 15 iulie 2025, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Irineu a fost prezent la Catedrala Arhiepiscopală din Alba Iulia.

Începând cu ora 11.00, ÎPS Irineu a oficiat slujba hirotesiei întru iconom-stavrofor a pr. conf. univ. dr. Dragoș Șușman, Directorul Departamentului de Artă Religioasă din cadrul Facultății de Teologie Ortodoxă din Alba Iulia și parohul parohiei Laz, protopopiatul Sebeș, în semn de apreciere pentru activitatea culturală, muzicală și pastoral-misionară.

Părintele conf. univ. dr. Dragoș Șușman a fost hirotonit preot la data de 30 ianuarie 2019, de sărbătoarea Sfinților Trei Ierarhi, în paraclisul Facultății de Teologie Ortodoxă din Alba Iulia. Din luna octombrie a anului 2016, sfinția sa face parte din corpul profesoral al Facultății de Teologie Ortodoxă din vechea Cetate a Bălgradului, secția Muzică Religioasă, predând disciplinele Istoria muzicii bizantine, Armonie, Contrapunct și Forme și analize muzicale.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Știri din zonă

Un bărbat de 80 de ani a decedat, după ce a căzut cu ATV-ul într-o zonă împădurită din apropierea localității Strungari

sebesinfo.ro

Publicat

în

Un bărbat de 80 de ani, în timp ce conducea un ATV, în apropierea localității Strungari, s-ar fi răsturnat cu acesta, într-o zonă împădurită.

Bărbatul a fost transportat de către o persoană, spre ambulanță, dar din nefericire, acesta a decedat.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Politică

Știrea ta

Societate

Sport

Economie

Din Județ

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes