sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Set de tenis cu „lanterna roșie”: Șurianu Sebeș – Cuprirom Abrud 6-0 (3-0)

Set de tenis cu „lanterna roșie”: Șurianu Sebeș – Cuprirom Abrud 6-0 (3-0)

Publicat în 12.03.2016 la ora 19:19

Surianu-Sebes-FC-Hermannstadt-feb-2016În partida de deschidere a etapei a 17-a din Liga a IV-a, Șurianu Sebeș s-a impus fără emoții în compania „lanternei roșii” Cuprirom Abrud, scor 6-0 (3-0).

Veritabilul golgheter Val. Drăgan a deschis recitalul ofensiv, trecându-și în cont un hat-trik, în minutele (20, penalty, 33 și 38).

La reluare același scenariu, mai punctând P. Muntean (55), Borșoi (60) și Ad. Lăcătuș (71), pentru o victorie netă, fără emoții.

Formația condusă de Mihai Manea și Raul Oargă a repurtat a doua victorie din retur și a urcat temporar pe locul secund în ierarhie, în așteptarea deznodământului din derby-ul de mâine de la Vințu de Jos, dintre Mureșul și liderul Viitorul Sântimbru, alte două pretendente la promovare.