Rămâi conectat

Politică

Publicitate electorală | VOTEAZĂ Corneliu MUREȘAN și #noulPSD – ECHIPA NOII GENERAȚII! Sunt SINGURII adversari reali pentru Ion Dumitrel și PNL! 

sebesinfo.ro

Publicat

în

VOTEAZĂ Corneliu MUREȘAN și #noulPSD – ECHIPA NOII GENERAȚII! Sunt SINGURII adversari reali pentru Ion Dumitrel și PNL! 

VOTEAZĂ Corneliu MUREȘAN și #noulPSD -ECHIPA NOII GENERAȚII! Sunt SINGURII adversari reali pentru Ion Dumitrel și PNL!

CURAJ! Bunici, părinți, tineri, indiferent ce generație reprezentați, e timpul să dați o șansă unei NOI GENERAȚII DE LIDERI la Consiliul Județean Alba. E timpul să arătăm împreună că VOTUL nostru, al tuturor oamenilor cu bună credință din acest județ, poate aduce schimbarea de generații.

TREBUIE să schimbăm conducerea actuală a Consiliului Județean Alba, iar SINGURA alternativă reală, care poate învinge, este #noulPSD. Doar Corneliu Mureșan și echipa sa sunt SINGURII adversari reali pentru Ion Dumitrel și PNL.

Suntem MÂNDRI DE OAMENII DIN ALBA, care vor face, duminică, schimbul de generații la conducerea Consiliului Județean Alba!

Corneliu MUREȘAN și echipa #nouluiPSD sunt oameni serioși, dinamici, bine pregătiți, cu viziune și cu bună credință!

 VEZI SPOTUL DE CAMPANIE AL ECHIPEI PSD PENTRU CPONSILIUL JUDEȚEAN ALBA:

Alegerile de duminică nu sunt despre partide sau despre politicieni, ci sunt despre viitorul nostru și al generațiilor viitoare. Alegerile de duminică sunt momentul în care decidem dacă vrem să rămânem în inerția ultimilor 20 de ani sau vrem ca județul și comunitățile noastre să aibă o dezvoltare dinamică.

VOTUL înseamnă PUTEREA dumneavoastră de a vă lua soarta în mâini și a decide cum vreți să trăiți și, mai ales, cum vreți să vă creșteți copiii.

Liderii PNL vă spun că ei ar fi soluția în Alba, deși de 20 de ani conduc județul ca pe propria moșie, cu aroganță și lipsă de viziune. Au sărăcit comunitățile noastre, ne-au impus prețuri de lux la apa dată de Dumnezeu și au transformat prezentul în cenușiu, iar viitorul în negru. Ei cred că vor câștiga, ignorând faptul că VOTUL E ÎN MÂNA DUMNEAVOASTRĂ.

Aveți de ales între un PNL cu cei pe care îi știți de 20 de ani și au sărăcit județul și între #noulPSD cu oameni bine pregătiți, corecți, sinceri, dinamici și cu bună credință.

Când am intrat în această competiție, toți ne spuneau că nu avem nicio șansă să învingem gașca care a pus mâna pe județ. Acum, toți cei pe care îi întâlnim ne spun să luptăm pentru ei și împreună vom face schimbul de generații la conducerea Consiliului Județean Alba.

NOI VOI LUPTA cu toată priceperea și buna credință pentru a vă oferi dumneavoastră dreptul de a vă decide singuri viitorul! Putem obține împreună o VICTORIE ISTORICĂ!

CURAJ! Facem ÎMPREUNĂ schimbul de generații la conducerea Consiliului Județean și ALBA VA FI PE MÂINI BUNE!

Cu bună credință,

Corneliu MUREȘAN și ECHIPA PSD pentru Consiliul Județean Alba

(ECHIPA NOII GENERAȚII)

Comandat de Partidul Social Democrat- Organizatia Județeană Alba / Executat de UNIREA PRES SRL – portal online: https://sebesinfo.ro / CUI mandatar financiar coordonator: 21240002.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Politică

PSD Sebeș are o nouă echipă conducere: Radu Cristian a fost ales președinte al organizației

sebesinfo.ro

Publicat

în

Sebeșul ocupă un loc aparte în istoria PSD Alba, fiind municipiul în care administrația social-democrată a creat condițiile pentru unele dintre cele mai importante investiții economice din România.

 

Am participat la Conferința de Alegeri a Organizației Municipale PSD Sebeș, un moment important în care a fost aleasă noua echipă de conducere, în frunte cu Radu Cristian, un profesionist cu experiență managerială la nivel național, care are capacitatea de a construi o organizație puternică, serioasă și conectată la nevoile comunității.

Sebeșul ocupă un loc aparte în istoria administrației social-democrate din Alba. Aici, prin viziune și decizii curajoase, au fost create condițiile care au pus municipiul pe harta economică a României, prin atragerea unor investiții majore, inclusiv a celor realizate de grupul Mercedes cat și cele realizate de companii românești sau străine importante. Este o dovadă că dezvoltarea apare atunci când există leadership, competență și preocupare reală pentru viitorul comunității.

Noua echipă are misiunea de a câștiga încrederea sebeșenilor prin profesionalism, seriozitate, dialog permanent cu cetățenii și prezență activă în viața comunității. Oamenii așteaptă implicare, soluții și proiecte care să răspundă nevoilor reale ale orașului, iar PSD Sebeș trebuie să fie o echipă unită, credibilă și pregătită să construiască pentru viitor.

Îi mulțumesc colegului nostru, consilierul județean Vasile Spătariu, pentru activitatea desfășurată la conducerea organizației. Într-o perioadă deloc ușoară, a reușit să așeze lucrurile în interiorul echipei, să readucă încrederea între membri și să creeze baza pe care noua conducere poate construi mai departe.

Felicitări tuturor celor aleși și mult succes în această nouă etapă! Sunt convins că, prin muncă, seriozitate și apropiere de oameni, noua echipă va consolida organizația și va câștiga încrederea tot mai multor sebeșeni. Împreună, putem reda Sebeșul sebeșenilor, tuturor celor pentru care acest oraș este acasă și care își doresc să vadă comunitatea dezvoltându-se prin implicarea și energia oamenilor săi.

 

Corneliu Mureșan,
Președinte PSD Alba


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Politică

Seniorii social-democrați din Alba și-au ales noua conducere, la Sebeș. Emil Itu este noul președinte

sebesinfo.ro

Publicat

în

Peste 200 de delegați, reprezentând pensionarii PSD ai Județului Alba au luat parte sâmbătă, 23 mai 2026, la Conferința Organizatiei Seniorilor Social Democrați (OSSD) eveniment desfășurat la Motelul ,,Dacia” din Sebeș.

Invitată la eveniment a fost conducerea organizației PSD Alba: președinte Corneliu Mureșan, secretarul executiv Mircea Trifan, deputatul Voicu Vușcan, Adina Toma – Viceprimar de Alba Iulia, Iulia Fabian- președinta organizației Județene a Femeilor Alba. Presedinte al OSSD a fost ales Emil Ioan Itu- 2 prim vicepreședinți: Nicolae Contan și Ioan Neagu,secretar executiv Ovidiu Suciu -10 vicepreședinți, câte 2 pe fiecare colegiu, alti membri în Biroul Executiv județean.

„De azi, Organizația Seniorilor Sociali Democrati Alba este mai puternică.

Am participat cu drag la un moment important, alături de oameni dedicați, experiență valoroasă și energie pentru viitor. Seniorii organizației rămân exemplul de implicare, echilibru și continuitate.

Multă putere, inspirație și rezultate frumoase în noul mandat.

Aveți toată susținerea pentru proiecte care unesc oamenii și dau valoare comunității.

Împreună construim mai mult decât o organizație — construim respect, colaborare și viitor”, a transmis președintele Corneliu Mureșan, președintele organizației PSD Alba.

 

Constantin PREDESCU


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Sport

Economie

Din județ

Cele mai citite știri

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes