Rămâi conectat

Actualitate

Doi bărbați din Sebeș au ajuns la spital, după ce au fost bătuți pe o strada din Alba Iulia. Agresorii au fost reținuți

sebesinfo.ro

Publicat

în

Poliţiştii din Alba Iulia au reţinut doi bărbați care sunt cercetați pentru lovirea sau alte violențe și tulburarea ordinii şi liniştii publice. Ar fi provocat un scandal și i-ar fi agresat pe alți doi bărbați care se aflau pe o stradă din Alba Iulia.

Sâmbătă, 13 martie 2021, poliţiştii din Alba Iulia au luat măsura reţinerii, pentru 24 de ore, faţă de doi bărbați, de 46 și 58 de ani, din Cugir respectiv Jidvei, județul Alba, care sunt cercetați sub aspectul săvârşirii infracțiunilor de lovirea sau alte violențe și tulburarea ordinii şi liniştii publice.

În sarcina acestora sa reținut faptul că, în după-amiaza zilei de sâmbătă, 13 martie, în timp ce se aflau pe o stradă din Alba Iulia, ar fi avut un conflict spontan cu alți doi bărbați, de 42 și 44 de ani, ambii din Sebeș, în timpul căruia le-ar fi aplicat mai multe lovituri, cu pumnii și picioarele, tulburând ordinea și liniștea publică.

În urma incidentului, victimele au suferit leziuni în zona capului și au fost transportate la spital.

Cercetările sunt continuate.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Actualitate

Trafic îngreunat pe strada Mihai Viteazul din Sebeș, după ce o femeie care se deplasa pe bicicleta a fost accidentată de un autoturism

sebesinfo.ro

Publicat

în

O femeie, care se deplasa pe bicicletă, a fost accidentată de un autoturism, pe strada Mihai Viteazul din Sebeș. Traficul este îngreunat.

„Traficul rutier este îngreunat pe strada Călărași, la intersecție cu strada Mihai Viteazul, din Municipiul Sebeș, din cauza unui accident rutier.  Din primele date, o femeie care se deplasa pe bicicletă ar fi fost surprinsă și accidentată de un autoturism. Aceasta va fi transportată la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale”, a transmis IPJ Alba.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Perste 150 de persoane au manifestat la Sebeș, pentru a cere autorităților să facă dreptate în cazul tinerei de 25 de ani găsită decedată în apartamentul soțului

sebesinfo.ro

Publicat

în

Peste 150 de persoane au ieșit în stradă, în seara zilei de joi, 26 februarie 2026, în cartierul Mihail Kogălniceanu din Sebeș, într-o manifestație de susținere a cauzei tinerei de 25 de ani decedate recent. Oamenii au scandat „Vrem dreptate pentru Ana!”.

Anterior a fost lansată o petiție publică cu titlul „Dreptate pentru Ana, care a fost găsită moartă în casa soțului”, adresată Poliției și Parchetului pentru a cere o anchetă independentă și imparțială în cazul tinerei de 25 de ani din Sebeș despre care familia și susținătorii spun că ar exista suspiciuni privind circumstanțele morții sale. Această petiție a fost publicată online.

O tânără de 25 de ani a fost găsită fără viață în locuința ei din Sebeș în noaptea de 19-20 februarie 2026, iar poliția a deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă. Autoritățile au declarat că nu au fost identificate urme de violență.

„Având în vedere informațiile vehiculate, în spațiul public, cu privire la faptul că o tânără de 25 de ani, din municipiul Sebeș, ar fi fost ucisă de soțul ei, Compartimentul de Informare și Relații Publice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Alba este abilitat să comunice următoarele aspecte:

Cercetarea la fața locului, în noaptea de 19/20 februarie 2026, a fost efectuată de o echipă complexă formată din polițiști ai Serviciului de Investigații Criminale, Serviciului Criminalistic și ai Poliției Municipiului Sebeș, însoțiți de un medic legist din cadrul Serviciului Județean de Medicină Legală Alba.

Trupul femeii a fost transportat la Serviciul Județean de Medicină Legală Alba în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzei decesului.

În urma efectuării examenului necroptic, rezultatele preliminare au relevat faptul că moartea femeii a fost neviolentă și ar fi fost cauzată de un șoc de etiologie neprecizată, nefiind constatate leziuni traumatice.

De asemenea, în vederea stabilirii cu exactitate a cauzei decesului, au fost solicitate analize toxicologice.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, a transmis IPJ Alba în 23 februarie 2026.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

O minoră de 6 ani a ajuns la Spitalul Municipal Sebeș, în urma unui accident rutier produs la intersecția străzilor Mureșului și Mihail Kogălniceanu

sebesinfo.ro

Publicat

în

Marți, 24 februarie 2026, în jurul orei 20.55, Poliția Municipiului Sebeș a fost sesizată cu privire la faptul că, pe raza Municipiului, a avut loc un accident rutier.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat că un tânăr de 19 ani, din comuna Vințu de Jos, în timp ce conducea un autoturism, pe strada Mureșului din Municipiul Sebeș, la intersecție cu strada Mihail Kogălniceanu nu ar fi acordat prioritate de trecere unui autoturism condus de către un bărbat de 30 de ani, din Municipiul Sibiu, intrând în coliziune cu acesta.

În urma evenimentului, o minoră de 6 ani, pasageră în autoturismul condus de bărbatul de 30 de ani, a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilometru, rezultatele fiind negative.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Sport

Economie

Din județ

Cele mai citite știri

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes