sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Sâmbătă, 27 octombrie 2018, Sebeșul a fost gazda celei de-a V-a ediții a Cupei Sebeșului la Dans Sportiv

Sâmbătă, 27 octombrie 2018, Sebeșul a fost gazda celei de-a V-a ediții a Cupei Sebeșului la Dans Sportiv

Publicat în 29.10.2018 la ora 17:53

Sâmbătă, 27 octombrie 2018, a avut loc, la Sebeș, cea de-a V a ediție a Cupei Sebeșului la Dans Sportiv, eveniment organizat de Clubul Sportiv Samara din Sebes sub egida Federației Române de Dans Sportiv, susținut de Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, prin Centrul Cultural “Lucian Blaga” Sebeș.

Au participat aproximativ 500 sportivi legitimați la cluburi din întreaga țară, alături de 30 oficiali. A fost prezent și președintele Federației Române de Dans Sportiv, dl.Vasile Gliga, care a oficiat o serie de premieri.

Iată câștigătorii celei de-a V-a ediții a Cupei Sebeșului la Dans Sportiv:

Fete debutante 4-7 ani

Loc Nume Club
1 Stroe Alexia Ioana LA PASSION (Brasov)
2 Ciorogariu Lara Maria MARIA PETREA (Alba Iulia)
3 Pumnea Ilinca Maria FANTASY DANCE SEBES (Sebes)

 

Fete debutante 8-9 ani

Loc Nume Club
1 Vasilescu Andra Maria CRYSTAL TOP DANCE (Cluj-Napoca)
2 Sirbu Daria MARIA PETREA (Alba Iulia)
3 Pop Alexandra Maria DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

 

Fete debutante 10-11 ani

Loc Nume Club
1 Luca Maria LA PASSION (Brasov)
2 Popovici Maya Francesca Nicolle DANCE MANIA.RO (Lugoj)
3 Motei Maria LA PASSION (Brasov)

 

Fete debutante 12-15 ani

Loc Nume Club
1 Bujenita Cosmina Anamaria LIFE IS DANCE (Alba Iulia)
2 Nutu Miruna Ana FANTASY DANCE SEBES (Sebes)
3 Mihu Alexandra Anamaria MAGNUM TEAM RESITA (Resita)

 

Fete bronz 8-9 ani

Loc Nume Club
1 Bordi Kacso Csenge DANCE ART (Targu Mures)
2 Tan Delal Sophia DANCE TO SUNRISE (Alba Iulia)
3 Selner Ioana Cristina MAGNUM TEAM RESITA (Resita)

 

Fete bronz 10-11 ani

Loc Nume Club
1 Deac Daria Maria DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)
2 Macarie Maia Elisabeta LIFE IS DANCE (Alba Iulia)
3 Urs Maria Beatrice LIFE IS DANCE (Alba Iulia)

 

Fete argint 8-11 ani

Loc Nume Club
1 Corpade Daria Petronela LIFE IS DANCE (Alba Iulia)
2 Foro Natalia Bianca FEELING DANCE (Oradea)
3 Suardi Giulia LIFE IS DANCE (Alba Iulia)

 

Debutanti Cha Cha 4-7 ani

Loc Nume Club
1 Orzeiu Lukas Theodor – Urs Maya Andreea LIFE IS DANCE (Alba Iulia)
2 Putnic Mihai – Cucu Stefania Ariana NOVA DANCE ARAD (Arad)
3 Morar Andrei – Nicoara Alexandra Maria FANTASY DANCE SEBES (Sebes)

 

Debutanti Cha Cha 8-9 ani

Loc Nume Club
1 Grajdan Stefan Ovidiu – Costea Antonia Elena IMPERIAL Fagaras (Fagaras)
2 Ionita Albert Fabian – Iova Malina MAGNUM TEAM RESITA (Resita)
3 Buhaianu Stefan Bogdan – Sarmasan Sarah Maria CRYSTAL TOP DANCE (Cluj-Napoca)

 

Debutanti Cha Cha 10-11 ani

Loc Nume Club
1 Ciobanu Cristian Nicolas – Ramba Anastasia Sara IMPERIAL Fagaras (Fagaras)
2 Iordan Stefan Alexandru – Catana Ioana IMPERIAL Fagaras (Fagaras)
3 Popescu David Stefan – Haprean Clara Maria RISE UP (Sibiu)

 

Debutanti Vals Lent 4-7 ani

Loc Nume Club
1 Putnic Mihai – Cucu Stefania Ariana NOVA DANCE ARAD (Arad)
2 Morar Andrei – Nicoara Alexandra Maria FANTASY DANCE SEBES (Sebes)
3 Motoasca Ovidiu – Ciolacu Ariana Elena LA PASSION (Brasov)

 

Debutanti Vals Lent 10-11 ani

Loc Nume Club
1 Ciobanu Cristian Nicolas – Ramba Anastasia Sara IMPERIAL Fagaras (Fagaras)
2 Pena Rares Andrei – Eros Mara Alexandra STAN STEPS (Craiova)
3 Nadasan Emil Octavian – Pop Denisa Georgiana SHINE DANCE (Hunedoara)

 

Precompetitional 2 dansuri 8-9 ani

Loc Nume Club
1 Robescu Vlad Gabriel – Durac Laura Gabriela SUPREM DANCE (Ramnicu Valcea)
2 Popa Andrei – Polgar Carla Maria DUM DANCE TEAM (Arad)
3 Popescu Mihai – Utulete Roberta Ioana SUPREM DANCE (Ramnicu Valcea)

 

Precompetitional 2 dansuri 10-11 ani

Loc Nume Club
1 Medinceanu Cristian Mihai – Coraci Evelina Maria STAN STEPS (Craiova)
2 Lucuta Sergiu Ionut – Vass Greta Arven STEPHANY (Oradea)
3 Ionut Matei – Steblea Maria Stefania PRO DANCE STUDIO (Brasov)

 

Precompetitional 2 dansuri 12-15 ani

Loc Nume Club
1 Pacurar Marius Ionut – Acs Ines DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)
2 Udroaica Oprea Vlad – Lupu Maria Elisa MAGNUM TEAM RESITA (Resita)
3 Circeie Emilian Ioan – Petrescu Ioana DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

 

Precompetitional 3 dansuri 8-9 ani

Loc Nume Club
1 Gaujan Stefan Dragos – Dache Ioana Andrada SUPREM DANCE (Ramnicu Valcea)
2 Orzeiu David Rafael – Tipter Ioana Daniela LIFE IS DANCE (Alba Iulia)
3 Soporan Gliga Vasile Horea – Toncean Mirona Maura DANSUL VIORILOR (Reghin)

 

Precompetitional 3 dansuri 10-11 ani

Loc Nume Club
1 Chereji Bogdan Ianis – Balazs Henrietta DANCE ART (Targu Mures)
2 Medinceanu Cristian Mihai – Coraci Evelina Maria STAN STEPS (Craiova)
3 Ionut Matei – Steblea Maria Stefania PRO DANCE STUDIO (Brasov)

 

Precompetitional 3 dansuri 12-15 ani

Loc Nume Club
1 Pacurar Marius Ionut – Acs Ines DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)
2 Circeie Emilian Ioan – Petrescu Ioana DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)
3 Cretu Razvan Andrei – Popescu Anastasia DIAMOND DANCE CLUB (Cluj-Napoca)

 

Hobby 6-9 ani

Loc Nume Club
1 Szasz Radu Nicolae – Birchi Antonia Simona SUPREM DANCE (Ramnicu Valcea)
2 Voicu Darius Matei – Breban Iulia Nicola MEDIO-MONTE (Baia Sprie)
3 Stanca Constantin Denis – Ungureanu Timeea Ioana FANTASY DANCE (Cisnadie)

 

Hobby 10-11 ani

Loc Nume Club
1 Lazarov Luca Ilie – Neagota Ana Maria Cristina DUM DANCE TEAM (Arad)
2 Cioaza Kevin Casian – Oltean Botan Luisa Maria TOP DANCE 2007 (Teius)
3 Muresanu Gabriel Emanuel – Illyes Edina Karola FAN DANCE CLUB (Brasov)

 

Hobby 12-13 ani

Loc Nume Club
1 Astilean Eduard Adrian – Farago Ingrid CRYSTAL TOP DANCE (Cluj-Napoca)
2 Popa Ludovic David – Indolean Melisa PRODANCE 2000 (Baia Mare)
3 Igna Raul – Kellemberger Denisa SHINE DANCE (Hunedoara)

 

Hobby 14-15 ani

Loc Nume Club
1 Banu Codrin Gheorghe – Havasi Denisa LA PASSION (Brasov)
2 Colcer Nicolas Paul – Butanescu Anda MAGIC OF THE DANCE (Medias)
3 Babiciu Doru Gheorghe – Mateoc Viviana Rebeca MEDIO-MONTE (Baia Sprie)

 

E 6-11 ani

Loc Nume Club
1 Dovan Ilie Marian – Gall Beatris Sabina DANCE ART (Targu Mures)
2 Lup Iannis Razvan – Cimpan Patricia TOP DANCE LIFE (Bistrita)
3 Camarasan Horea – Camarasan Paula ATTITUDE (Cluj-Napoca)

 

E 12-13 ani

Loc Nume Club
1 Pasc Adrian – Czinkus Tania DANCE ART (Targu Mures) – DANCE ART – CSS TARGU MURES (Targu Mures)
2 Butean Aless David – Dumitru Mara Bianca CRYSTAL TOP DANCE (Cluj-Napoca) – ATTITUDE (Cluj-Napoca)
3 Petrut Alexandru Ioan – Marcu Diana Maria LIFE IS DANCE (Alba Iulia)

 

E 14-15 ani

Loc Nume Club
1 Carpinisan George – Constantin Celine Ioana PRO DANCE STUDIO (Brasov)
2 Upadhaya Vikram Alexandru – Czinkus Beatris DANCE ART – CSS TARGU MURES (Targu Mures) – DANCE ART (Targu Mures)
3 Balea Bogdan – Tima Diana LIFE IS DANCE (Alba Iulia)

 

D 12-13 ani

Loc Nume Club
1 Ionescu Cezar Constantin – David Carina Denisa LA PASSION (Brasov)
2 Muzsi Roland Mario – Iorgovan Iovana BOLERO (Timisoara)
3 Comici Ioan Darius – Pais Cristiana Maria IMPERIAL Fagaras (Fagaras)

 

D 14-15 ani

Loc Nume Club
1 Oprescu Horea Cristian – Cristea Sonia Andreea DUM DANCE TEAM (Arad)
2 Morar David Andrei – Tarau Ruxandra Maria DANS CLUB 80 (Oradea)
3 Rosca Turcu David Nicolae – Damian Sonia SAMARA (Sebes)

 

Open Basic Latino 6-11 ani

Loc Nume Club
1 Neagu Andrei Daniel – Matei Raluca SP. STUD. UNIV. BUC. (Bucuresti) – ZEDAN’S (Bucuresti)
2 Walter Christian – Popescu Naomi Sofia FANTASY DANCE (Cisnadie)
3 Suardi Kevin – Damian Tania LIFE IS DANCE (Alba Iulia) – SAMARA (Sebes)

 

Open Basic Standard 6-11 ani

Loc Nume Club
1 Suardi Kevin – Damian Tania LIFE IS DANCE (Alba Iulia) – SAMARA (Sebes)
2 Walter Christian – Popescu Naomi Sofia FANTASY DANCE (Cisnadie)
3 Ionescu Cassius Constantin – Heghi Teodora Maria LA PASSION (Brasov)

 

Open Basic Latino 14-15 ani

Locv Nume Club
1 Dogar Darius Vasile – Tomescu Andreea FANTASY DANCE (Cisnadie) – FANTASY DANCE SEBES (Sebes)
2 Rosca Turcu David Nicolae – Damian Sonia SAMARA (Sebes)

 

Open Basic Standard 14-15 ani

Loc Nume Club
1 Dogar Darius Vasile – Tomescu Andreea FANTASY DANCE (Cisnadie) – FANTASY DANCE SEBES (Sebes)
2 Rosca Turcu David Nicolae – Damian Sonia SAMARA (Sebes)

 

Open Basic Latino 16-34 ani

Loc Nume Club
1 Oltean Alexandru Bogdan – Gaban Tania Maria TOP DANCE 2007 (Teius) – BIANCA DANCE (Blaj)
2 Kadar Szilard – Ungureanu Maria PRO DANCE STUDIO (Brasov)
3 Puia Alexandru Laurentiu – Potor Ioana Maria BIANCA DANCE (Blaj)

 

Open Basic Standard 16-34 ani

Loc Nume Club
1 Danciu Paul Gabriel – Tura Denisa Nicoleta MEDIO-MONTE (Baia Sprie)
2 Ratoi Razvan Valeriu – Aftenie Raluca Stefania FANTASY DANCE (Cisnadie)
3 Kadar Szilard – Ungureanu Maria PRO DANCE STUDIO (Brasov)

 

Open Latino 16-34 ani

Loc Nume Club
1 Elida Paul Mircea – Albu Bianca Maria FANTASY DANCE (Cisnadie) – FANTASY DANCE SEBES (Sebes)
2 Popa Andrei Luca – Man Alexandra Teodora LIFE IS DANCE (Alba Iulia)
3 Han Dragos Ionut – Muntean Larisa Andrada TOP DANCE 2007 (Teius)

 

Sâmbătă, 27 octombrie 2018, Sebeșul a fost gazda celei de-a V-a ediții a Cupei Sebeșului la Dans Sportiv
5 (100%) 1 vote

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.