sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Puncte preţioase pierdute în lupta pentru promovare: Şurianu Sebeş – CS Ocna Mureş 1-1 (1-0)

Publicat în 22.05.2016 la ora 9:04

Surianu-Sebes-CS-Ocna-Mures-mai-2016În prima partidă din etapa a 28-a a Ligii a IV-a, în „Arini”, Şurianu Sebeş a terminat la egalitate cu CS Ocna Mureş, scor 1-1 (1-0). Scorul a fost deschis de R. Trif (10), însă antrenorul jucător Pereat a restabilit egalitatea în minutul 58!

Ocnamureşenii au mai pus o piedică unei pretendente la promovarea, după ce în urmă cu trei runde au învins Viitorul Sântimbru. Gruparea din „Arini” a pierdut două puncte preţioase în cursa spre Liga a 3-a, remizând neaşteptat pe teren propriu.

Şurianu rămâne neînvinsă în retur, dar şansele de promovare au scăzut după acest pas fals, a treia remiză din partea secundă a stagiunii pentru formaţia pregătită de Mihai Manea şi Raul Oargă, amfitrionii acuzând după joc şi o serie de decizii potrivnice de arbitraj.

CS Ocna Mureş a terminat partida în inferioritate numerică, Guţ fiind eliminat în minutul 76.