Rămâi conectat

Politică

PSD Sebeș are un nou președinte și o nouă echipă de conducere

sebesinfo.ro

Publicat

în

Luni, 5 august 2024, la Centrul Cultural „Lucian Blaga” din Sebeș, s-a desfășurat Conferința de alegeri a PSD Sebeș, eveniment la care au participat peste 250 de delegați. Cu această ocazie, a fost ales un nou Birou Politic, avându-l ca președinte pe Spătariu Vasile.

Noua echipă aleasă, promite să aducă o combinație de tinerețe și experiență, formând o echipă unită și performantă. „Vreau ca PSD Sebeș, de acum înainte să intre în orice competiție cu gândul să o câștige. Noi trebuie ca în viitor să fim mult mai pregătiți, mult mai bine organizați, mult mai incisivi din toate puncte de vedere și făcând aceste lucruri, cu siguranță împreună vom reuși!”, a transmis Vasile Spătariu pe pagina de Facebook.

„În noua structură de conducere, Vasile Spătariu are susținerea fostului președinte Radu Cristian și împreună vor continua să facă opoziție serioasă în Sebeș, luptând pentru drepturile cetățenilor din municipiu. Îi felicit pe colegii mei pentru maturitatea politică și le doresc mult succes!

Municipiul Sebeș a cunoscut o perioadă de dezvoltare importantă sub conducerea unei administrații social-democrate.

Cu sprijinul unui guvern condus de un premier al PSD, s-au pus bazele zonei industriale care cuprinde importante companii ce asigură locuri de muncă și contribuție la bugetul local. De asemenea, în timpul guvernării PSD, s-a început și finalizat construcția autostrăzii care a transformat Sebeșul într-un important pol de dezvoltare economică”, a scris Corneliu Mureșan pe pagina de Facebook.




Politică

PSD Sebeș are o nouă echipă conducere: Radu Cristian a fost ales președinte al organizației

sebesinfo.ro

Publicat

în

Sebeșul ocupă un loc aparte în istoria PSD Alba, fiind municipiul în care administrația social-democrată a creat condițiile pentru unele dintre cele mai importante investiții economice din România.

 

Am participat la Conferința de Alegeri a Organizației Municipale PSD Sebeș, un moment important în care a fost aleasă noua echipă de conducere, în frunte cu Radu Cristian, un profesionist cu experiență managerială la nivel național, care are capacitatea de a construi o organizație puternică, serioasă și conectată la nevoile comunității.

Sebeșul ocupă un loc aparte în istoria administrației social-democrate din Alba. Aici, prin viziune și decizii curajoase, au fost create condițiile care au pus municipiul pe harta economică a României, prin atragerea unor investiții majore, inclusiv a celor realizate de grupul Mercedes cat și cele realizate de companii românești sau străine importante. Este o dovadă că dezvoltarea apare atunci când există leadership, competență și preocupare reală pentru viitorul comunității.

Noua echipă are misiunea de a câștiga încrederea sebeșenilor prin profesionalism, seriozitate, dialog permanent cu cetățenii și prezență activă în viața comunității. Oamenii așteaptă implicare, soluții și proiecte care să răspundă nevoilor reale ale orașului, iar PSD Sebeș trebuie să fie o echipă unită, credibilă și pregătită să construiască pentru viitor.

Îi mulțumesc colegului nostru, consilierul județean Vasile Spătariu, pentru activitatea desfășurată la conducerea organizației. Într-o perioadă deloc ușoară, a reușit să așeze lucrurile în interiorul echipei, să readucă încrederea între membri și să creeze baza pe care noua conducere poate construi mai departe.

Felicitări tuturor celor aleși și mult succes în această nouă etapă! Sunt convins că, prin muncă, seriozitate și apropiere de oameni, noua echipă va consolida organizația și va câștiga încrederea tot mai multor sebeșeni. Împreună, putem reda Sebeșul sebeșenilor, tuturor celor pentru care acest oraș este acasă și care își doresc să vadă comunitatea dezvoltându-se prin implicarea și energia oamenilor săi.

 

Corneliu Mureșan,
Președinte PSD Alba




Citește mai mult

Politică

Seniorii social-democrați din Alba și-au ales noua conducere, la Sebeș. Emil Itu este noul președinte

sebesinfo.ro

Publicat

în

Peste 200 de delegați, reprezentând pensionarii PSD ai Județului Alba au luat parte sâmbătă, 23 mai 2026, la Conferința Organizatiei Seniorilor Social Democrați (OSSD) eveniment desfășurat la Motelul ,,Dacia” din Sebeș.

Invitată la eveniment a fost conducerea organizației PSD Alba: președinte Corneliu Mureșan, secretarul executiv Mircea Trifan, deputatul Voicu Vușcan, Adina Toma – Viceprimar de Alba Iulia, Iulia Fabian- președinta organizației Județene a Femeilor Alba. Presedinte al OSSD a fost ales Emil Ioan Itu- 2 prim vicepreședinți: Nicolae Contan și Ioan Neagu,secretar executiv Ovidiu Suciu -10 vicepreședinți, câte 2 pe fiecare colegiu, alti membri în Biroul Executiv județean.

„De azi, Organizația Seniorilor Sociali Democrati Alba este mai puternică.

Am participat cu drag la un moment important, alături de oameni dedicați, experiență valoroasă și energie pentru viitor. Seniorii organizației rămân exemplul de implicare, echilibru și continuitate.

Multă putere, inspirație și rezultate frumoase în noul mandat.

Aveți toată susținerea pentru proiecte care unesc oamenii și dau valoare comunității.

Împreună construim mai mult decât o organizație — construim respect, colaborare și viitor”, a transmis președintele Corneliu Mureșan, președintele organizației PSD Alba.

 

Constantin PREDESCU




Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Sport

Economie

Din județ

Cele mai citite știri

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes