Rămâi conectat

Știri din zonă

Polițistă din Șugag, medalie de bronz cu echipa IPA România, la Turneul Mondial de Fotbal

sebesinfo.ro

Publicat

în

Mădălina Gherman, agent de poliție la postul din Șugag, a obținut medalia de bronz la Turneul Mondial de Fotbal, în echipa IPA România.

„Ne mândrim cu colega noastră Gherman Mădălina, care a obținut medalia de bronz la Turneul Mondial de Fotbal, pentru echipa IPA România, din care a făcut parte. Pentru că noi credem în exemplul personal, vă îndemnăm să urmați exemplul colegei noastre. Munca în echip = SUCCES. Felicitări, Mădălina!”, au transmis reprezentanții IPJ Alba.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Publicitate
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Știri din zonă

Incendiu izbucnit la mai mulți baloți de paie, în localitatea Gârbova. Intervin pompierii militari din Sebeș și Miercurea Sibiului

sebesinfo.ro

Publicat

în

Pompierii militari din Sebeș și Miercurea Sibiului au fost solicitați să intervină la Gârbova, joi seara, după ce mai mulți baloți de paie au luat foc.

„Detașamentul de pompieri Sebeș intervine in cooperare cu ISU Sibiu pentru stingerea unui incendiu în loc. Garbova. Este vorba despre un incendiu izbucnit la un șir de baloți de paie. Forțele alocate: 3 x autospeciale de stingere cu apă și spumă (1 x ISU Alba, 2 x ISU Sibiu)”, a transmis ISU Alba.

UPDATE: „Incendiul a fost stins. Au ars aproximativ 150 baloti de paie. Cauza probabila a incendiului a fost stabilita ca: Fulger”. a mai transmis ISU Alba.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Știri din zonă

Violență în familie la Gârbova: bărbat de 37 de ani, reținut după ce și-a agresat soția

sebesinfo.ro

Publicat

în

Luni, 29 iunie 2026, polițiștii Secției 7 de Poliție Rurală Sebeș au luat măsura reținerii, pentru 24 de ore, față de un bărbat, în vârstă de 37 de ani, din localitatea Gârbova, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de violență în familie.

Din cercetări a reieșit că, în după-amiaza zilei de 29 iunie 2026, bărbatul, pe fondul unor discuții purtate în contradictoriu, ar fi lovit-o pe soția sa, în vârstă de 31 de ani, cu un obiect contondent, în zona capului, provocându-i o leziune care nu a necesitat transportul la spital.

Față de bărbatul, în vârstă de 37 de ani, polițiștii au emis un ordin de protecție provizoriu, pentru o perioadă de 5 zile, bărbatului fiindu-i interzis să se apropie de soția sa.

În cursul zilei de azi, 30 iunie 2026, bărbatul va fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Sebeș pentru dispunerea măsurilor legale.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Sport

Economie

Din județ

Cele mai citite știri

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes