Rămâi conectat

Actualitate

Motociclist de 19 ani din Sebeș rănit, după ce a încercat să evite o coliziune cu un autoturism, pe strada Decebal

sebesinfo.ro

Publicat

în

Luni, 26 august 2024, în jurul orei 18.00, polițiștii din Sebeș au fost sesizați cu privire la faptul că, pe strada Decebal din Municipiu, a avut loc un accident rutier.

Din primele cercetări efectuate de polițiștii deplasați la fața locului, a rezultat că un bărbat de 36 de ani, din Sebeș, în timp ce conducea un autoturism, ar fi schimbat direcție de mers, iar un motociclist, care circula din sens opus, pentru a evita impactul, ar fi frânat brusc, împrejurare în care ar fi pierdut controlul asupra motocicletei și a căzut pe carosabil.

În urma accidentului, tânărul care circula pe motocicletă, în vârstă de 19 ani, din Sebeș, a suferit leziuni corporale și a fost transportat la spital.

În urma testării celor doi conducători auto, cu aparatul etilotest, pentru conducătorul autoturismului a rezultat valoarea de 0,64 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost condus la spital unde i-au fost recoltate mostre de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală și conducere sub influența alcoolului.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Publicitate
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Actualitate

Unul din cei doi răniți grav, în urma incendiului produs la începutul lunii septembrie pe platforma Kronospan Sebeș, a decedat la un spital din Timișoara

sebesinfo.ro

Publicat

în

IPJ Alba a anunțat luni, că unul din cei doi răniți grav, în incendiul produs pe platforma Kronospan Sebeș, la începutul lunii septembrie, a decedat sâmbătă, 27 septembrie 2025, la Spitalul Clinic Județean de Urgență Timișoara, unde era internat.

„La data de 27 septembrie 2025, în timp ce se afla internat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Timișoara, cetățeanul, în vârstă de 48 de ani, din Sri Lanka, a decedat. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, a transmis IPJ Alba.

Reamintim ca ISU Alba a stabilit drept cauză probabilă a incidentului „producerea scânteilor mecanice, pe fondul supraîncărcării aerului cu praf de material lemnos”.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Amenzi de peste 6.800 de lei și trei permise de conducere reținute de polițiștii din Sebeș, în urma unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere

sebesinfo.ro

Publicat

în

Polițiștii Biroului Rutier Sebeș au desfășurat, în perioada 26-28 septembrie 2025, o acțiune, pe raza Municipiului Sebeș, care a avut drept scop prevenirea accidentelor rutiere.

În cadrul activităților desfășurate, au fost efectuate 132 de verificări de persoane și au fost constatate 99 de sancțiuni contravenționale, în valoare totală de 6.885 lei.

Au fost efectuate 71 de testări privind conducerea sub influența alcoolului sau a altor substanțe, au fost reținute trei permise de conducere și au fost retrase două certificate de înmatriculare.

Respectați regulile de circulație! Noi acționăm pentru siguranța voastră!


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

O femeie de 49 de ani a ajuns la spital, în urma accidentului rutier produs astăzi pe strada Dorin Pavel, din Sebeș

sebesinfo.ro

Publicat

în

Luni, 29 septembrie 2025, polițiștii rutieri din Municipiul Sebeș au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, pe strada Dorin Pavel din Municipiu, a avut loc un eveniment rutier.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat că un bărbat, în vârstă de 51 de ani, din localitatea Petrești, în timp ce conducea un autoturism, la ieșirea dintr-o parcare, nu ar fi acordat prioritate de trecere unui autoturism condus regulamentar de o femeie, în vârstă de 49 de ani, din localitatea Săsciori, pe direcția de mers Petrești-Sebeș, intrând în coliziune cu acesta.

În urma evenimentului rutier, conducătoarea auto a suferit leziuni corporale, fiind transportată la Spitalul Municipal Sebeș, în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.


 Fiți la curent cu ultimele articole publicate. Urmăriți Sebeș Info și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Politică

Știrea ta

Societate

Sport

Economie

Din Județ

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes