sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes

Acasă » Sport » Aproape 500 de sportivi s-au aliniat la startul celei de-a VI-a ediții a Cupei Sebeșului la Dans Sportiv. Vezi câștigătorii

Aproape 500 de sportivi s-au aliniat la startul celei de-a VI-a ediții a Cupei Sebeșului la Dans Sportiv. Vezi câștigătorii

Publicat în 01.11.2019 la ora 12:03

Pentru al șaselea an consecutiv, Municipiul Sebeș a găzduit competiția Cupa Sebeșului la Dans Sportiv, eveniment dedicat tinerilor cu vârste cuprinse între 4 și 34 de ani.

În acest an, locurile fruntașe au fost disputate de aproape 500 de sportivi, legitimați la 50 de cluburi de profil din Sebeș, Alba-Iulia, Cugir, Teiuș, Bistrița, Dej, Cluj-Napoca, Turda, Brașov, Sibiu, Mediaș, Cisnădie, Deva, Hunedoara, Oradea, Arad, Timișoara, Lugoj, Suceava, Bacău, Făgăraș, Târgu-Mureș, Miercurea Ciuc, Baia Mare, Baia Sprie, Satu Mare, Craiova, Râmnicu-Vâlcea.

Întrecerile s-au desfășurat la Sala Sporturilor „Florin Fleșeriu” Sebeș, pe categorii de dans și grupe de vârstă, la finalul acestora fiind înregistrați următorii câștigători:

 

CLASA D 14-15 ani:

Locul I: Chris Varga-Hanna Polak (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul II: Ioan Sergiu Oargă-Nicoleta Bianca Pop (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul III: Ioan Ganea-Raisa Maria Scheip (MEDIO-MONTE Baia Sprie)

 

CLASA E 12-13 ani:

Locul I: Răzvan Orza-Mădălina Andreea Cojocaru (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

Locul II: Robert Alexandru Bindea-Miruna Panait (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul III: Eric Alexandru Cimpoi-Alexia Larisa Vultur (ROYAL STEPS Arad)

 

CLASA E 14-15 ani:

Locul I: Alexandru Costin Tofan-Daria Ioana Filip (LA PASSION Brașov)

Locul II: Eduard Adrian Aștilean-Ingrid Farago (LATINO ANGELS Dej)

Locul III: Janis Fejer-Denisa Simon (TOP DANCE 2007 Teiuș)

 

CLASA E 6-11 ani:

Locul I: Ianis David Trusca-Ricarda Maria Burlan Mitu (SUPREM DANCE Râmnicu Vâlcea)

Locul II: Darius Matei Voicu-Iulia Nicola Breban (MEDIO-MONTE Baia Sprie)

Locul III: David Soponar-Izabella Bartha (PRODANCE 2000 Baia Mare)

 

DEBUTANȚI CHA CHA 10-11 ANI:

Locul I: Robert Andrei Onea-Maria Florina Baicu (ELITE DANCE ACADEMY Deva)

Locul II: Gabriel Cristian Dinu-Ștefania Rus (SHINE DANCE Hunedoara)

Locul III: D. Linko-Duca Toba (SHINE DANCE Hunedoara)

 

DEBUTANȚI CHA CHA 4-7 ANI:

Locul I: Nicolas Fabian Oster-Elisa Ardelean (NOVA DANCE Arad)

Locul II: Nicolas Mattia Ballabio-Ana Maria Vârciu (MARIA PETREA Alba-Iulia)

Locul III: David Vasile Seneșan-Anastasia Fulea (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

 

DEBUTANȚI CHA CHA 8-9 ANI:

Locul I: Vlad Bulgaru-Timeea Mitu (1 CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

Locul II: Vlad Costineanu-Natalia Ardeleanu (SHINE DANCE Hunedoara)

Locul III: Matei Popa-Teodora Elisabeta Peștean (LA PASSION Brașov)

 

DEBUTANȚI VALS LENT 10-11 ANI:

Locul I: Eduard Adominicăi-Cristiana Macovei (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)

Locul II: David Ștefan Enache-Sofia Ana Boca (CHIC DANCE Cluj-Napoca)

Locul III: Aaron Peter Bartalis-Rebeka Maier (DANCE ART Târgu-Mureș)

 

DEBUTANȚI VALS LENT 4-7 ANI:

Locul I: Nicolas Fabian Oster-Elisa Ardelean (NOVA DANCE Arad)

Locul II: L. Boncheș-A. Oprișan (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)

 

DEBUTANȚI VALS LENT 8-9 ANI:

Locul I: Ștefan Ovidiu Grăjdan-Antonia Elena Costea (COMTRATUR DANCE Făgăraș)

Locul II: David Bogdan Indrecan-Antonia Maria Mare (PRODANCE 2000 Baia Mare)

Locul III: Vlad Bulgaru-Timeea Mitu (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

 

HOBBY 10-11 ANI:

Locul I: Flavius Nicolae Giosan-Giulia Suardi (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul II: Ioan David Bodoc-Ioana Alexia Lucia (PRO DANCE STUDIO Brașov)

Locul III: R. Moldovan-S. Nuțescu (ROYAL STEPS Arad)

 

HOBBY 12-13 ANI:

Locul I: Darius Horațiu Soporan-Alissa Popa (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul II: Darius Jurcan-Vivien Beno (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul III: Răzvan Marian Ploia-Bianca Ioana Simina (PRODANCE 2007 Cugir)

 

HOBBY 14-15 ANI:

Locul I: Răzvan Cristian Nicola-Maria Eleonora Crișan (POTAISSA Turda)

Locul II: Andrei Roman-Elena Leahu (BOLERO Timișoara/TOP DANCE Timișoara)

Locul III: Ionuț Sorin Suciu-Carina Maria Santa (RONDO DANCE Târgu-Mureș)

 

HOBBY 6-9 ANI:

Locul I: M. Domunco-A. Iacob (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

Locul II: Andrei Stratulat-Alexia Maria Mihai (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

Locul III: Albert George Bogdan-Larisa Stoler (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

 

OPEN BASIC LATINO 12-13 ANI:

Locul I: Matei Oancea-Teodora Florina Gheorghe (LA PASSION Brașov)

Locul II: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

 

OPEN BASIC LATINO 14-15 ANI:

Locul I: R. Morancea-A. Marcu (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul III: Horia Sergiu Popa-Ștefania Stan (ATTITUDE Cluj-Napoca)

 

OPEN BASIC LATINO 6-11 ANI:

Locul I: Marian Lungu-Bianca Ștefania Condopol (ADAMAS Bacău)

Locul II: C. Ionescu-T. Heghi (LA PASSION Brașov)

Locul III: Fabio Alessio Czine-Andra Maria Masznicza (3 DANCE MANIA.RO Lugoj)

 

OPEN BASIC STANDARD 12-13 ANI:

Locul I: Matei Oancea-Teodora Florina Gheorghe (LA PASSION Brașov)

Locul II: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

 

OPEN BASIC STANDARD 14-15 ANI:

Locul I: Ioan Sergiu Oarga-Nicoleta Bianca Pop (ATTITUDE Cluj-Napoca)

Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul III: Andrei Hărăguș-Miruna Cristiana Chisbora (TOP DANCE LIFE Bistrița)

 

OPEN BASIC STANDARD 6-11 ANI:

Locul I: C. Ionescu-T. Heghi (LA PASSION Brașov)

Locul II: Marian Lungu-Bianca Ștefania Condopol (ADAMAS Bacău)

Locul III: Fabio Alessio Czine-Andra Maria Masznicza (DANCE MANIA.RO Lugoj)

 

OPEN LATINO 12-15 ANI:

Locul I: Marius Silviu Henegar-Antonia Maria Avădani (FANTASY DANCE Cisnădie)

Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)

Locul III: Bogdan Marian Chira-Iasmina Maria Petcov (TEMPO DANCE Timișoara)

 

OPEN LATINO 16-34 ANI:

Locul I: Anton Gosalo-Bianca Iulia Brojba (NOVA DANCE Arad)

Locul II: Darius Vasile Dogar-Andreea Tomescu (FANTASY DANCE Cisnădie/FANTASY DANCE Sebeș)

 

OPEN STANDARD 12-15 ANI:

Locul I: Rareș Adrian Saroși-Maria Crișan (POTAISSA Turda)

Locul II: Daniel Mark Hornyak-Iulia Pușcaș (LOGA DANCE SCHOOL Satu Mare)
Locul III: David Nicolae Roșca Turcu-Sonia Damian (SAMARA Sebeș)

 

PRECOMPETIȚIONAL 2 DANSURI 10-11 ANI:

Locul I: Celil Isac Goktas-Kamilla Anita Fabian (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul II: David Ayan Iancu-Eliza Maria Tiron (DANCE SPIRIT Timișoara/TOP DANCE Timișoara)

Locul III: Robert Butaru-Meda Elisa Staicu (INSTINCT DANCE Timișoara)

 

PRECOMPETIȚIONAL 2 DANSURI 8-9 ANI:

Locul I: Lucas David Axinte-Ilinca Teodora Rata (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

Locul II: Tudor Mihai Nicorici-Alexandra Florina Pavel (ELITE DANCE ACADEMY Deva)

Locul III: Otto Victor Mircea-Arianna Patricia Pop (3 RONDO DANCE Târgu-Mureș)

 

PRECOMPETIȚIONAL 3 DANSURI 10-11 ANI:

Locul I: Robert Butaru-Meda Elisa Staicu (INSTINCT DANCE Timișoara)

Locul II: David Ayan Iancu-Eliza Maria Tiron (DANCE SPIRIT Timișoara/TOP DANCE Timișoara)

Locul III: Celil Isac Goktas-Kamilla Anita Fabian (DANCE ART Târgu-Mureș)

 

PRECOMPETIȚIONAL 3 DANSURI 8-9 ANI:

Locul I: Lucas David Axinte-Ilinca Teodora Rata (BUCOVINA DANCE STUDIO Suceava)

Locul II: S. Buhaianu-S. Sarmășan (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

Locul III: Mihai Putnic-Ștefania Ariana Cucu (NOVA DANCE ARAD Arad)

 

SOLO FETE BRONZ 10-11 ANI:

Locul I: Gabriela Iuliana Vatui Ticlea (STAN STEPS Craiova)

Locul II: Ioana Mădălina Șolderea (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul III: Maria Irimia (STAN STEPS Craiova)

 

SOLO FETE BRONZ 8-9 ANI:

Locul I: Johanna Baak (LA PASSION Brașov)

Locul II: Ana Andreea Filimon (SAMARA Sebeș)

Locul III: Ioana Simina Muntean (RISE UP Sibiu)

 

SOLO FETE DEBUTANTE 10-11 ANI:

Locul I: Dalma Bakos (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul II: Maria Alicia Motoc (COMTRATUR DANCE Făgăraș)

Locul III: Vivien Dora Bartha (3 DANCE ART Târgu-Mureș)

 

SOLO FETE DEBUTANTE 12-15 ANI:

Locul I: Briana Gabriela Zokorias (DANCE ART Târgu-Mureș)

Locul II: Antonia Ardelean (DANCE ART Târgu-Mureș)

Maria Roberta Bădeanu (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

 

SOLO FETE DEBUTANTE 4-7 ANI:

Locul I: Emilia Andreea Tatomir (COMTRATUR DANCE Făgăraș)

Locul II: Alessia Maria Șoit (LIFE IS DANCE Alba-Iulia)

Locul III: Antonia Ioana Gidei (CRYSTAL TOP DANCE Cluj-Napoca)

 

SOLO FETE DEBUTANTE 8-9 ANI:

Locul I: Ylenia Piacentini (COMTRATUR DANCE Făgăraș)

Locul II: Romina Andreea Bartok (NOVA DANCE Arad)

Locul III: Cezara Ioja (DIAMOND DANCE CLUB Cluj-Napoca)

Evenimentul a fost organizat de Primăria și Consiliul Local al Municipiului Sebeș, Centrul Cultural „Lucian Blaga” Sebeș, în parteneriat cu Clubul Sportiv „SAMARA” Sebeș și Federația Română de Dans Sportiv.

Comentarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.