Rămâi conectat

Știri din zonă

Accident rutier pe DN1, lângă Răhău, între un autoturism și o autocisternă

sebesinfo.ro

Publicat

în

Un accident rutier în care au fost implicate o autocisternă și un autoturism a avut loc miercuri, în jurul orelor 20.15 pe DN1, între Sebeș și Sibiu, în apropierea localității Răhău.

În urma impactului o persoană a fost rănită și transportată de urgență la spital. La locul accidentului s-a deplasat și un echipaj de pompieri militari ai Gărzii Sebeș pentru a izola zona respectiva și prevenirea unei explozii.

Din primele cercetări, accidentul s-a produs din cauza unui autoturism marca Volkswagen înmatriculat în județul Alba care aflat în depășirea unui autocamion a observat că din sensul opus se apropie o autocisternă care transporta motorină, iar pentru a o evita, a virat brusc, a părăsit carosabilul oprindu-se în șanțul de pe marginea DN1. Autocisterna a încercat de asemenea să evite coliziunea și s-a răsturnat pe marginea drumului. O parte din combustibilul pe care îl transporta s-a scurs în șanț, specialiștii ISU monitorizând situația pe toată perioada intervenției.

FOTO: ARHIVĂ


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Știri din zonă

Motociclist rănit, după ce s-a dezechilibrat și s-a izbit de un parapet de pe marginea DN 67C, în localitatea Tău Bisrtra

sebesinfo.ro

Publicat

în

Un motoclclist a fost rănit, miercuri după-amiază, după ce s-a dezechilibrat și s-a izbit de un parapet de pe marginea DN 67C, în localitatea Tău Bistra.

„Traficul rutier este îngreunat pe DN 67C, în localitatea Tău Bistra, din cauza unui accident rutier. Din primele date, conducătorul unei motociclete ar fi pierdut controlul asupra acesteia și a intrat în coliziune cu un parapet”, a transmis IPJ Alba.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Știri din zonă

Traficul rutier este blocat pe DN 67 C, în zona localității Căpâlna, din cauza aluviunilor aduse de ploaie de pe versanți

sebesinfo.ro

Publicat

în

Traficul rutier este blocat pe DN 67C, în zona localității căpâlna, din cauza aluviunilor aduse pe spațiul carosabil de ploaia torențială căzută în după amiaza zilei de miercuri.

„Traficul rutier este blocat pe DN 67 C, pe raza localității Căpâlna, din cauza aluviunilor aduse de ploaie”, a transmis IPJ Alba.

„DN 67C, sat Căpâlna (drum blocat în urma ploilor), pentru gestionarea situației în teren intervin reprezentați ai SDN Alba și IPJ Alba”, a transmis ISU Alba.

UPDATE: „Traficul rutier a fost reluat pe ambele sensuri”, a mai transm,is IPJ Alba.


 Urmărește sebesinfo.ro și pe GOOGLE NEWS


Citește mai mult

Actualitate

Administrație

Știri din zonă

Stiri din Alba

Știrea ta

Politică

Societate

Sport

Economie

Din județ

Cele mai citite știri

sebesinfo, stiri sebes, informatii sebes