Acasă » Sport » Dubla lui Vali Drăgan a adus liderului cea de-a zecea victorie consecutivă: Şurianu Sebeş – CIL Blaj 2-1 (0-1)

Publicat în 06.11.2016 la ora 17:22

transalpina-sugag-surianu-sebes-oct-2016Şurianu Sebeş își continuă marşul invincibil către Liga a 3-a, însă a trăit periculos în „Arini” disputa cu CIL Blaj, iar cea de-a zecea victorie consecutivă conturându-se cu dificultate.

Vizitatorii s-au aflat în avantaj la pauză, însă, la reluare, golgheterul Vali Drăgan a marcat în două rânduri, din punctul cu var, şi a răsturnat situaţia de pe tabelă. Prima clasată s-a distanţat în ierarhie, după ce urmăritoarele sale, Transalpina Şugag şi Sportul Petreşti au pierdut.

50 de minute au condus blăjenii în fieful liderului, după ce au deschis scorul în minutul 4 prin Moldovan, şut de la 16 metri, după o nesincronizare a apărătorilor adverşi, Şurianu având cel mai dificil meci al turului!

Echipa condusă de Mihai Manea şi Doru Oancea a simţit pericolul, a început să preseze, soarta jocului fiind decisă în al doilea mitan, când aiudeanul Vali Drăgan a fructificat cele două lovituri de pedeapsă. La faza din minutul 71, blăjenii au protestat, acordându-se penalty, după un henţ, când mingea a sărit în mâna unui apărător.